Results Roundup
HomeAwayVenueTimeReferee
Sunday 5 February 2023
U16 JOMA/SPORTSGEAR DIRECT LOCAL CUP 2022/23
Rockmount30BallinhassigRockmount Park10:00William Wyse
Saturday 4 February 2023
BLACKWATER MOTORS U12 DIVISION 3
Kinsale A51Park UnitedKinsale Community School A/W12:00Denis Morley
Avondale United A20Midleton ABeaumont Park16:15Allan Martin
BLACKWATER MOTORS U12 DIVISION 4
St. Mary's A00Grenagh UnitedSt. Mary's Park13:00Richard Fitzgerald
BLACKWATER MOTORS U12 DIVISION 5
Bandon A16Youghal United ATown Park Bandon11:45Andrzej Juszczak
BLACKWATER MOTORS U12 DIVISION 6
Leeds A21EvertonLeeds Park11:45Pat Cambridge
Ballincollig11ChurchvillaThe Landing Field13:00Conchur O'Conghaile
BLACKWATER MOTORS U12 DIVISION 7
Carrigaline United B22Corinthian Boys CBallea East17:30Ashley Todd
BLACKWATER MOTORS U12 DIVISION 8
Fermoy A01Riverstown BCarrig Park10:00David Quinn
Buttevant01Bweeng CelticAbbeyview11:30Cian O'Mahony
Mallow Town B40St. Mary's BSt. Joseph's Road11:45William Wyse
BLACKWATER MOTORS U12 DIVISION 9
Park United A42Macroom ABrigown Park11:30David O'Donoghue
Kilreen Celtic21RathcormacBallyphehane Park14:00Albert Vlastimir
BLACKWATER MOTORS U12 DIVISION 10
Kinsale B40Corkbeg AKinsale Community School A/W13:15Denis Morley
Avondale United B05Carrigtwohill United ABeaumont Park15:00Allan Martin
BLACKWATER MOTORS U12 DIVISION 11
Lakewood Athletic C13Rathcoole RoversLakewood11:15Colin Healy
SFAI Subway U13 National Cup - Last 32 onwards
Springfield Ramblers20CastleviewPat O'Brien Park10:00Kieran Burns
ROY KEANE U13 PREMIER
Midleton31Wilton UnitedMidleton College Cricket Pitch10:00Jason O'Driscoll
Lakewood Athletic31Avondale UnitedLakewood10:00Colin Healy
U13 DIVISION 1
Rockmount20PassageRockmount Park10:00Guy Clarke-Hurley
Riverstown11Ringmahon RangersGACA10:00Razvan Neidoni
Mallow Town13Douglas Hall AMallow Racecourse10:00William Wyse
Kinsale11LeedsMadden Park10:00Denis Morley
U14 DIVISION 3
Corinthian Boys A20CastleviewCastletreasure10:00John Gaffney
U14 DIVISION 4
Carrigaline United B21Glounthaune UnitedBallea East14:30Razvan Neidoni
U14 DIVISION 5
Park United21Strand UnitedBrigown Park10:00David O'Donoghue
Corinthian Boys B20EvertonCastletreasure11:30John Gaffney
U14 DIVISION 7
Carrigaline United D71Midleton BBallea West14:00Ashley Todd
Carrigaline United C10Fermoy ABallea East16:00Ashley Todd
U14 DIVISION 8
Buttevant70Mallow United BAbbeyview10:00Cian O'Mahony
Watergrasshill United A51Macroom ASkehanagh Park12:15Tim O'Connell
SFAI Subway U15 National Cup - Last 32 onwards
Mallow United30Holycross AFCSt. Gobnait's Park14:00Brendan O'Regan
Carrigtwohill United20Ardee CelticBallyadam14:00David Quinn
GARY COMERFORD U15 PREMIER
St. Mary's15Lakewood AthleticSt. Mary's Park11:30Richard Fitzgerald
Carrigaline United11KinsaleBallea East13:00Razvan Neidoni
Leeside31RockmountLeeside Park14:00Kieran Burns
DENNEHY'S HEALTH & FITNESS U15 DIVISION 1
Mallow Town07Blarney UnitedMallow Racecourse11:15Brendan O'Regan
Midleton A00FermoyKnockgriffin12:00Jason O'Driscoll
Avondale United10Wilton UnitedBeaumont Park13:30Allan Martin
U16 JOMA/SPORTSGEAR DIRECT LOCAL CUP 2022/23
Bandon A71Avondale United ATown Park Bandon10:00Andrzej Juszczak
Churchvilla13Kinsale ABallyduff12:45Austin Stack
Brideview United60Mallow United ALeonard Fraser Park, Tallow10:00Austin Stack
Leeds A02Blarney United ALeeds Park10:00Pat Cambridge
Sunday 29 January 2023
SFAI SUBWAY U12 MUNSTER INTER LEAGUE
West Cork A04Cork BBallyvackey Clonakilty11:30Local Ref
SFAI SUBWAY U13 INTER LEAGUE
North Tipperary05Cork AArdcroney FC13:00Local Ref
Cork B31Clare ABallea East15:00Pat Ryan
SFAI SUBWAY U15 INTER LEAGUE
Cork50KerryBallea East13:00Pat Ryan
SFAI SUBWAY U16 INTER LEAGUE
Tipperary South03CorkCahir Park12:30Local Ref
SFAI U12 National Trophy Cork Area
Fermoy32Corinthian Boys ACarrig Park10:00Guy Clarke-Hurley
U13 DIVISION 2
Macroom61Corinthian Boys AMurrayfield10:00Andrzej Juszczak
Corkbeg22CrosshavenWhitegate10:00Ethan O'Connor
U13 DIVISION 3
Greenwood30InnishvillaCoffey's Field10:00Albert Vlastimir
U13 DIVISION 5
Carrigaline United A60Bandon ABallea West11:15Colin Healy
Blarney United A12St. Mary's BO'Shea Park11:30Diarmuid Mulcahy
U13 DIVISION 6
Castleview A14Glounthaune UnitedO'Sullivan Park10:00Denis Morley
U13 DIVISION 7
Carrigtwohill United A40BallinhassigBallyadam10:00Razvan Neidoni
Corkbeg A51Mallow United AWhitegate11:15Ethan O'Connor
U13 DIVISION 8
Corinthian Boys B11Park United ACastletreasure10:00Mark Hurley
Fermoy A50Mallow Town ACarrig Park11:30Guy Clarke-Hurley
U13 DIVISION 9
Watergrasshill United A14CoachfordSkehanagh Park10:00Robert Brosnan
Macroom B01Midleton BMurrayfield11:15Andrzej Juszczak
Carrigaline United D11Avondale United BBallea East11:30Derek Sheehan
U14 PREMIER
Lakewood Athletic30Mallow TownLakewood10:00Kieran Burns
Douglas Hall41Mallow UnitedMoneygourney10:00David Quinn
Midleton31Corinthian BoysMidleton College Cricket Pitch10:00Ashley Todd
Rockmount13Watergrasshill UnitedRockmount Park11:45Pat Cambridge
St. Mary's15Carrigaline UnitedSt. Mary's Park12:15Fionn McCarthy
U14 DIVISION 1
Carrigaline Hibernians24BandonBallea East10:00Derek Sheehan
Carrigtwohill United31PassageBallyadam11:15Razvan Neidoni
Innishvilla22Springfield RamblersJake O'Donoghue Park11:45Jason O'Driscoll
Youghal United30LeesideArdrath Park11:45Don Murray
Kinsale11RiverstownMadden Park12:45Richard Fitzgerald
DENNEHY'S HEALTH & FITNESS U15 DIVISION 4
Mallow United A12Carrigaline United AAcademy Pitch10:00William Wyse
Leeside A61Watergrasshill UnitedLeeside Park10:00Ger Dobbs
Lakewood Athletic A01ButtevantLakewood10:00Paul Connolly
Douglas Hall A22Blarney United AMoneygourney13:00David Quinn
DENNEHY'S HEALTH & FITNESS U15 DIVISION 5
Leeside B34Pearse CelticLeeside Park11:30Ger Dobbs
Corkbeg A22Corinthian Boys CWhitegate12:30Ethan O'Connor
DENNEHY'S HEALTH & FITNESS U15 DIVISION 6
Macroom A15Ballincollig AMurrayfield12:30Andrzej Juszczak
Bweeng Celtic22Carrigtwohill United ABweeng Community Pitch12:30Brendan O'Regan
DENNEHY'S HEALTH & FITNESS U15 DIVISION 7
Blarney United B22Springfield Ramblers AO'Shea Park10:00Diarmuid Mulcahy
Lakewood Athletic B13Glounthaune UnitedLakewood11:30Paul Connolly
Douglas Hall B16Youghal United AMoneygourney11:30David Quinn
Carrigaline United C42Innishvilla ABallea West12:30Colin Healy
JOMA / SPORTSGEAR DIRECT U16 DIVISION 1
Rockmount21EvertonRockmount Park10:00Pat Cambridge
Innishvilla00Carrigtwohill UnitedJake O'Donoghue Park10:00Jason O'Driscoll
Bandon16KinsaleTown Park Bandon10:00Richard Fitzgerald
Youghal United30Mayfield UnitedArdrath Park10:00Don Murray
Ballincollig11Corinthian Boys AThe Landing Field12:30Kieran Burns
Saturday 28 January 2023
SFAI SUBWAY U12 MUNSTER INTER LEAGUE
Cork A Development10Limerick Desmond DevelopmentBallea East14:30Fionn McCarthy
Cork A20Limerick DesmondBallea East16:00Fionn McCarthy
SFAI U13 National Trophy Cork Area
Lakewood Athletic52Ringmahon RangersLakewood14:30Pat Cambridge
Lakewood Athletic A20Watergrasshill UnitedLakewood15:45Pat Cambridge
ROY KEANE U13 PREMIER
Wilton United11St. Mary'sPat Bowdren Park14:30David O'Donoghue
Corinthian Boys11Springfield RamblersCastletreasure15:00Paul Connolly
Douglas Hall22MidletonMoneygourney15:00Jason O'Driscoll
Carrigaline United43Avondale UnitedBallea East17:30Fionn McCarthy
U13 DIVISION 1
Leeds11Carrigtwohill UnitedLeeds Park15:00Michael Deasy
Mallow Town12RiverstownMallow Racecourse15:00William Wyse
Castleview41PassageO'Sullivan Park15:00Kieran Burns
Kinsale01Douglas Hall AMadden Park15:00Ashley Todd
U13 DIVISION 3
Park United01Midleton ABrigown Park10:00Jake O'Mullane
Leeside21Tramore AthleticLeeside Park15:00Ger Dobbs
U13 DIVISION 4
Los Zarcos31Pearse CelticTown Park Millstreet10:00Brendan O'Regan
Ballincollig12RichmondThe Landing Field15:00John Cotter
Kinsale A21Youghal UnitedMadden Park16:15Ashley Todd
U13 DIVISION 5
Riverstown A20Macroom AGACA14:30Guy Clarke-Hurley
Mayfield United04Bweeng CelticMayfield Park15:00David Quinn
U13 DIVISION 6
Rathcormac43Carrigaline United BCastlelyons15:00Jake O'Mullane
Wilton United A32Youghal United APat Bowdren Park15:45David O'Donoghue
U13 DIVISION 7
Springfield Ramblers A60Kilreen CelticPat O'Brien Park10:00Michael Deasy
Avondale United A10Springfield Ramblers BBeaumont Park15:00Albert Vlastimir
U13 DIVISION 8
Buttevant20Ballincollig AAbbeyview15:00Brendan O'Regan
U13 DIVISION 9
Riverstown C01Greenwood AGACA15:45Guy Clarke-Hurley
GARY COMERFORD U15 PREMIER
Lakewood Athletic61KinsaleLakewood10:00John Gaffney
St. Mary's00Carrigaline UnitedSt. Mary's Park12:30Kieran Burns
Corinthian Boys12RockmountCastletreasure13:30Paul Connolly
Douglas Hall11MidletonMoneygourney13:30Jason O'Driscoll
Leeside01Mallow UnitedLeeside Park13:30Ger Dobbs
DENNEHY'S HEALTH & FITNESS U15 DIVISION 1
Springfield Ramblers23Corinthian Boys APat O'Brien Park11:15Michael Deasy
Wilton United34FermoyPat Bowdren Park13:00David O'Donoghue
Avondale United41Blarney UnitedBeaumont Park13:30Albert Vlastimir
Mayfield United12Carrigtwohill UnitedMayfield Park13:30David Quinn
Mallow Town02Midleton AMallow Racecourse13:30William Wyse
DENNEHY'S HEALTH & FITNESS U15 DIVISION 2
Passage21CorkbegRockenham Park10:00Colin Healy
Macroom41LeedsMurrayfield12:30Andrzej Juszczak
Mogeely FC20KanturkRailway Park, Mogeely12:30Austin Stack
Carrigaline Hibernians10RiverstownBallea West14:00Colin Healy
DENNEHY'S HEALTH & FITNESS U15 DIVISION 3
Bandon01Midleton BTown Park Bandon10:00Richard Fitzgerald
Churchvilla42InnishvillaBallyduff10:00Ethan O'Connor
Youghal United51CrosshavenArdrath Park10:00Austin Stack
Ballincollig11Park UnitedRegional Park12:30John Cotter
DENNEHY'S HEALTH & FITNESS U15 DIVISION 5
Corinthian Boys B02Carrigaline United BCastletreasure10:00Aaron Walsh
Ballinhassig06Kinsale AGortnaglough12:30Ashley Todd
DENNEHY'S HEALTH & FITNESS U15 DIVISION 6
Coachford12EvertonThe Glebe, Coachford10:00Andrzej Juszczak
Kilreen Celtic02Avondale United ABallyphehane Park11:30Albert Vlastimir
Bandon A11Passage ATown Park Bandon11:30Richard Fitzgerald
DENNEHY'S HEALTH & FITNESS U15 DIVISION 7
Park United A01Los ZarcosBrigown Park11:15Jake O'Mullane
Rathcoole Rovers04Fermoy ACooney Park12:15Brendan O'Regan
Riverstown B14Grenagh UnitedGACA13:00Guy Clarke-Hurley
Sunday 22 January 2023
SFAI U12 National Trophy Cork Area
Mallow Town03RockmountSt. Joseph's Road10:00Pat Cambridge
BLACKWATER MOTORS U12 PREMIER
Lakewood Athletic20LeedsLakewood10:00John Gaffney
Wilton United20Mallow UnitedGaelscoil Ui Riordain Ballincollig12:15Derek Sheehan
BLACKWATER MOTORS U12 DIVISION 1
Douglas Hall A12BandonMoneygourney11:30Colin Healy
Ringmahon Rangers43RiverstownRingmahon Park12:00Albert Vlastimir
Springfield Ramblers22St. Mary'sJohn Murphy Memorial Park13:15Jack Forbes
BLACKWATER MOTORS U12 DIVISION 3
Crosshaven09LeesideCamden11:45Albert Navarro Balcells
BLACKWATER MOTORS U12 DIVISION 4
Kanturk45St. Mary's AGurteenard11:00Denis Morley
BLACKWATER MOTORS U12 DIVISION 6
Los Zarcos21BallincolligTown Park Millstreet13:30Denis Morley
Ringmahon Rangers A02Leeds ARingmahon Park14:00Albert Vlastimir
BLACKWATER MOTORS U12 DIVISION 7
Lakewood Athletic B71Douglas Hall CLakewood11:15John Gaffney
Wilton United B21Carrigaline United BGaelscoil Ui Riordain Ballincollig13:30Derek Sheehan
BLACKWATER MOTORS U12 DIVISION 10
Innishvilla A01Carrigaline United CJake O'Donoghue Park11:45Razvan Neidoni
SFAI U14 National Trophy Cork Area
Carrigaline Hibernians*
Carrigaline Hibernians win 4-2 after pens
11Corinthian Boys ABallea East10:00Kieran Burns
Passage23LeedsRockenham Park12:00Pat Ryan
Mallow Town20Kilworth CelticMallow Racecourse12:00Brendan O'Regan
U14 PREMIER
Mallow United21Watergrasshill UnitedSt. Gobnait's Park11:45William Wyse
Lakewood Athletic21RockmountLakewood11:45Richard Fitzgerald
Carrigaline United00Douglas HallBallea East13:15Kieran Burns
U14 DIVISION 2
Fermoy13CrosshavenCarrig Park12:45Jake O'Mullane
Blarney United22Douglas Hall AO'Shea Park13:30Jason O'Driscoll
U14 DIVISION 4
Glounthaune United15Lakewood Athletic AGlenmore Park10:00Michael Deasy
Mallow United A01Riverstown AAcademy Pitch13:15William Wyse
U14 DIVISION 5
Blarney United A42Park UnitedO'Shea Park15:00Jason O'Driscoll
U14 DIVISION 6
Springfield Ramblers A50Lakewood Athletic BJohn Murphy Memorial Park11:45Jack Forbes
Passage A51CoachfordRockenham Park14:00Pat Ryan
U14 DIVISION 8
Douglas Hall B30ButtevantMoneygourney10:00Colin Healy
SFAI U16 National Trophy Cork Area
Lakewood Athletic A20St. Mary'sLakewood10:00Richard Fitzgerald
Passage45MidletonRockenham Park10:00Pat Ryan
JOMA / SPORTSGEAR DIRECT U16 PREMIER
Mallow Town11RiverstownMallow Racecourse10:00Brendan O'Regan
Mallow United24Douglas HallSt. Gobnait's Park10:00William Wyse
Carrigaline United21Corinthian BoysBallea East11:30Kieran Burns
JOMA / SPORTSGEAR DIRECT U16 DIVISION 1
Mayfield United22BandonMayfield Park10:00Fionn McCarthy
JOMA / SPORTSGEAR DIRECT U16 DIVISION 2
Park United43FermoyBrigown Park10:00Jake O'Mullane
Blarney United33Douglas Hall AO'Shea Park10:00Jason O'Driscoll
JOMA / SPORTSGEAR DIRECT U16 DIVISION 3
Crosshaven24Carrigtwohill United ACamden10:00Albert Navarro Balcells
JOMA / SPORTSGEAR DIRECT U16 DIVISION 5
Springfield Ramblers10Mogeely FCJohn Murphy Memorial Park10:00Jack Forbes
JOMA / SPORTSGEAR DIRECT U16 DIVISION 6
Blarney United A32Kinsale AO'Shea Park11:45Jason O'Driscoll
Total : 178