Fixtures/Results Roundup
HomeAwayVenueTimeReferee
Saturday 25 January 2020
SFAI SKECHERS U12 NATIONAL CUP
MidletonPike RoversKnockgriffin14:00Bryan Forde
ThomastownCarrigaline UnitedUnited Park Thomastown14:00Local Ref
BLACKWATER MOTORS U12 DIVISION 2
IdlePassage12:45
Pearse CelticCorinthian Boys ACoffey's Field15:00Paul Kavanagh
BLACKWATER MOTORS U12 DIVISION 3
Midleton AInnishvillaMidleton College Cricket Pitch12:15Declan Flaherty
BLACKWATER MOTORS U12 DIVISION 4
Lakewood Athletic ABweeng CelticLakewood10:00Guy Clarke-Hurley
IdleBallincollig10:00
BLACKWATER MOTORS U12 DIVISION 6
IdleMallow United A10:00
ChurchvillaKinsale ABallyduff10:00Declan Flaherty
BLACKWATER MOTORS U12 DIVISION 8
Kinsale BMidleton CMadden Park10:00Gerry Hurley
Everton ARiverstown BCoffey's Field10:00Jack Roseningrave
Bandon ACarrigaline United DTown Park Bandon13:00Fionn McCarthy
SFAI SKECHERS U13 NATIONAL CUP
MacroomCorduffMurrayfield14:00Pat Cambridge
Lakewood AthleticAisling AnnacottyLakewood14:00Ray Allen
Corinthian BoysBalbrigganCastletreasure14:00David O'Donoghue
IllistrinMallow TownIllistrin12:00Local Ref
U13 PREMIER
Corinthian BoysKinsaleCastletreasure10:00(P)
Lakewood AthleticSpringfield RamblersLakewood10:00(P)
Ringmahon RangersKinsaleRingmahon Park10:00John P. Corcoran
Ringmahon RangersMallow TownRingmahon Park10:00(P)
Mallow UnitedMidletonSt. Gobnait's Park10:00Larry Hickey
Douglas HallCarrigaline UnitedMoneygourney11:45Ray Murphy
U13 DIVISION 1
RockmountMayfield UnitedRockmount Park10:00Richard Bond
LeedsRiverstownLeeds Park10:00Timmy Kelleher
CastleviewAvondale UnitedO'Sullivan Park12:15Larry Hickey
Carrigtwohill UnitedFermoyBallyadam12:45Finn O'Sullivan
LeesideTemple UnitedLeeside Park14:00Anthony Sunderland
SFAI SKECHERS U14 NATIONAL CUP
Mungret RegionalMallow UnitedMungret14:00Local Ref
KnocknacarraCarrigaline UnitedCappagh Park14:00Local Ref
SKECHERS U14 DIVISION 2
Corinthian Boys ABandonCastletreasure10:00Richard O'Gorman
KanturkYoughal UnitedGurteenard10:00Brendan O'Regan
ButtevantPassageAbbeyview11:45Daniel Long
SKECHERS U14 DIVISION 3
Park UnitedMidleton ABrigown Park10:00Daniel Daunt
SKECHERS U14 DIVISION 4
Springfield Ramblers ATramore AthleticPat O'Brien Park10:00David Quinn
IdleLeeside A10:00
Corinthian Boys BLakewood Athletic ACastletreasure11:30Cian Madden
SKECHERS U14 DIVISION 5
Bandon ACorinthian Boys CTown Park Bandon10:00Fionn McCarthy
CoachfordEverton AThe Glebe, Coachford11:00Pat Cambridge
SKECHERS U14 DIVISION 6
BallinhassigBweeng CelticGortnaglough10:00Denis Morley
Lakewood Athletic BKinsale ALakewood11:15Guy Clarke-Hurley
Corinthian Boys DCarrigaline United CCastletreasure13:00Eoin Curran
SFAI SKECHERS U15 NATIONAL CUP
ShelbourneCorinthian BoysShelbourne Park14:00Local Ref
MidletonBellurgan UnitedKnockgriffin12:00Bryan Forde
Ringmahon RangersCarragh CelticRingmahon Park14:00Craig Noonan
EvertonFairview RangersEverton Park14:00David Quinn
GARY COMERFORD U15 PREMIER
Springfield RamblersIdle10:00
Ringmahon RangersMidletonRingmahon Park11:15(P)
FermoyMallow UnitedCarrig Park12:30Noel O'Leary
Blarney UnitedDouglas HallRegional Park12:45Alan Belmajdoub
Corinthian BoysCarrigaline UnitedCastletreasure15:45(P)
DENNEHY'S HEALTH & FITNESS U15 DIVISION 1
RiverstownEvertonGACA10:00(P)
PassageCorinthian Boys AMaulbaun10:00John Gaffney
Midleton AIdle10:00
RockmountPark UnitedRockmount Park11:15Richard Bond
BandonWilton UnitedTown Park Bandon11:30Fionn McCarthy
RiverstownMidleton AGACA12:15Gordon O'Leary
SFAI SKECHERS U16 NATIONAL CUP
Carrigaline UnitedTramoreBallea East14:00Pat Ryan
JOMA / SPORTSGEAR DIRECT U16 DIVISION 2
ButtevantPark UnitedAbbeyview10:00Daniel Long
LeesideIdle10:00
JOMA / SPORTSGEAR DIRECT U16 DIVISION 3
Youghal UnitedLeeside AArdrath Park10:00Finn O'Sullivan
Mallow United BBallinhassigAcademy Pitch10:00Tim O'Connell
JOMA / SPORTSGEAR DIRECT U16 DIVISION 4
Wilton UnitedCorkbegPat Bowdren Park10:00Evan Creagh
Douglas Hall BSt. Mary's BMoneygourney10:00Ray Murphy
Sunday 26 January 2020
SFAI SKECHERS U12 NATIONAL CUP
Baldoyle UnitedDouglas HallSeagrange Road14:00Local Ref
St. Mary'sTullamore TownMayfield Community School15:00Bryan Forde
BLACKWATER MOTORS U12 PREMIER
KinsaleDouglas HallMadden Park10:00(P)
KinsaleCastleviewMadden Park10:00Denis Morley
Corinthian BoysLeesideCastletreasure11:30Ray Allen
St. Mary'sCastleviewSt. Mary's Park11:30(P)
Lakewood AthleticMallow UnitedLakewood11:45Pat Cambridge
Lakewood AthleticMidletonLakewood11:45(P)
Mallow UnitedCarrigaline UnitedSt. Gobnait's Park11:45(P)
BLACKWATER MOTORS U12 DIVISION 1
FermoyAvondale UnitedCarrig Park10:00Gerry Hurley
Carrigtwohill UnitedBandonBallyadam10:00Guy Clarke-Hurley
Blarney UnitedRockmountO'Shea Park10:00Declan Flaherty
RiverstownIdle10:00
Wilton UnitedLeedsPat Bowdren Park11:30Evan Creagh
Mayfield UnitedSpringfield RamblersMayfield Park11:30David Finnegan
BLACKWATER MOTORS U12 DIVISION 2
CrosshavenEvertonCamden10:00Pat Ryan
CorkbegMallow TownWhitegate11:30John Moloney
BLACKWATER MOTORS U12 DIVISION 3
MacroomTemple UnitedMurrayfield Small Sided10:00Cian O'Mahony
Carrigaline HiberniansDouglas Hall ABallea West11:30David Quinn
ButtevantYoughal UnitedAbbeyview12:45Roy Browne
BLACKWATER MOTORS U12 DIVISION 4
Innishvilla APark UnitedJake O'Donoghue Park10:00Richard Bond
Kilreen CelticRichmondBallyphehane Park10:30John P. Corcoran
Carrigaline United AKanturkBallea West12:45Gordon O'Leary
BLACKWATER MOTORS U12 DIVISION 5
Strand UnitedIdle10:00
Macroom ABlarney United AMurrayfield Small Sided11:15Cian O'Mahony
Riverstown ACorkbeg AGACA11:30Richard O'Gorman
Glounthaune UnitedBallinhassigGlenmore Park12:45Daniel Daunt
Leeside ACoachfordLeeside Park12:45Anthony Sunderland
BLACKWATER MOTORS U12 DIVISION 6
Fermoy ATramore AthleticCarrig Park11:15Gerry Hurley
Avondale United ASpringfield Ramblers ABeaumont Park11:30Fiachra O'Luanaigh
Carrigaline United BWilton United ABallea West15:15Paul Kavanagh
BLACKWATER MOTORS U12 DIVISION 7
St. Mary's AIdle10:00
Carrigtwohill United AYoughal United ABallyadam11:15Guy Clarke-Hurley
Passage ABallincollig AMaulbaun11:45Larry Hickey
Corinthian Boys BLeeds ACastletreasure12:45Ray Allen
Carrigaline United CMidleton BBallea West14:00Gordon O'Leary
BLACKWATER MOTORS U12 DIVISION 8
Blarney United BWatergrasshill United AO'Shea Park11:15Declan Flaherty
Douglas Hall BCorinthian Boys CMoneygourney11:30Billy Noonan
Macroom BLeeside BMurrayfield Small Sided12:30Cian O'Mahony
Corkbeg BLakewood Athletic BWhitegate12:45John Moloney
SKECHERS U14 PREMIER
Corinthian BoysMidletonCastletreasure10:00Ray Allen
IdleRingmahon Rangers10:00
Corinthian BoysCarrigaline UnitedCastletreasure10:00(P)
MidletonMallow UnitedMidleton College Cricket Pitch10:00(P)
Mayfield UnitedLakewood AthleticMayfield Park10:00David Finnegan
Springfield RamblersDouglas HallJohn Murphy Memorial Park11:45Craig Noonan
SKECHERS U14 DIVISION 2
Avondale UnitedGreenwoodBeaumont Park10:00Fiachra O'Luanaigh
FermoyIdle10:00
SKECHERS U14 DIVISION 3
MacroomIdle10:00
RichmondMallow United AKilleady12:15Richard Bond
EvertonCarrigtwohill UnitedCoffey's Field12:45John P. Corcoran
Carrigaline HiberniansDouglas Hall ABallea East13:30Finn O'Sullivan
SKECHERS U14 DIVISION 4
CorkbegGlounthaune UnitedWhitegate10:00John Moloney
Carrigaline United ARingmahon Rangers ABallea East15:00Finn O'Sullivan
SKECHERS U14 DIVISION 5
Watergrasshill UnitedIdle10:00
Douglas Hall BMacroom AMoneygourney10:00Billy Noonan
Wilton United AButtevant APat Bowdren Park10:00Evan Creagh
SKECHERS U14 DIVISION 6
Riverstown AStrand United AGACA10:00Richard O'Gorman
Leeds ABlarney United ALeeds Park10:00Bryan Forde
Carrigaline United BSpringfield Ramblers BBallea West10:00David Quinn
Castleview APark United AO'Sullivan Park12:30Denis Morley
SFAI SKECHERS U16 NATIONAL CUP
St. Mary'sArdeeMayfield Community School13:00Bryan Forde
Mount MerrionMallow UnitedRosemount Park13:30Local Ref
Ringmahon RangersStella MarisRingmahon Park14:30Pat Ryan
JOMA / SPORTSGEAR DIRECT U16 PREMIER
Blarney UnitedDouglas HallRegional Park10:00Alan Belmajdoub
Ringmahon RangersSt. Mary'sRingmahon Park10:00(P)
MidletonKinsaleKnockgriffin10:00Timmy Kelleher
Mallow UnitedMacroomSt. Gobnait's Park10:00(P)
Corinthian BoysCarrigaline UnitedCastletreasure10:00(P)
JOMA / SPORTSGEAR DIRECT U16 DIVISION 1
BallincolligLeedsThe Landing Field10:00TBA
IdleCrosshaven10:00
Lakewood AthleticMallow United ALakewood10:00Pat Cambridge
PassageCorinthian Boys AMaulbaun10:00Larry Hickey
Springfield RamblersAvondale UnitedJohn Murphy Memorial Park10:00Craig Noonan
JOMA / SPORTSGEAR DIRECT U16 DIVISION 2
Carrigaline HiberniansSt. Mary's ABallea East10:00David O'Donoghue
BandonDouglas Hall ATown Park Bandon10:00Cian Madden
Ringmahon Rangers AFermoyRingmahon Park10:00Darren O'Sullivan
JOMA / SPORTSGEAR DIRECT U16 DIVISION 3
Watergrasshill UnitedTramore AthleticSkehanagh Park10:00Daniel Daunt
Springfield Ramblers AIdle10:00
Blarney United AMacroom ARegional Park11:45Alan Belmajdoub
JOMA / SPORTSGEAR DIRECT U16 DIVISION 4
KanturkButtevant AGurteenard10:00Roy Browne
Carrigaline United AStrand UnitedBallea East11:45David O'Donoghue
Total : 145