Results Roundup
HomeAwayVenueTimeReferee
Saturday 1 October 2022
BLACKWATER MOTORS U12 DIVISION 3
Kinsale A00RichmondKinsale Community School A/W12:00Richard Fitzgerald
Avondale United A30Park UnitedBeaumont Park15:45Albert Vlastimir
BLACKWATER MOTORS U12 DIVISION 4
St. Mary's A10KanturkSt. Mary's Park15:30Brendan O'Regan
BLACKWATER MOTORS U12 DIVISION 6
Leeds A02Ringmahon Rangers ALeeds Park12:00Pat Cambridge
BLACKWATER MOTORS U12 DIVISION 7
Carrigaline United B10Wilton United BBallea East16:15Denis Morley
BLACKWATER MOTORS U12 DIVISION 8
Fermoy A17Bweeng CelticCarrig Park10:00Austin Stack
Buttevant42St. Mary's BAbbeyview12:00William Wyse
Mallow Town B37Blarney United BSt. Joseph's Road12:30James Browne
BLACKWATER MOTORS U12 DIVISION 9
Park United A05RathcormacBrigown Park11:30Richard Bond
Kilreen Celtic71Passage ABallyphehane Park14:00Noel O'Leary
BLACKWATER MOTORS U12 DIVISION 10
Kinsale B33Carrigtwohill United AKinsale Community School A/W13:15Richard Fitzgerald
Carrigaline United C04Innishvilla ABallea East17:30Denis Morley
BLACKWATER MOTORS U12 DIVISION 11
Lakewood Athletic C50Rathcormac ALakewood10:00Andrzej Juszczak
Avondale United C22Corinthian Boys DBeaumont Park17:00Albert Vlastimir
SFAI U13 National Cup Cork Area
Rathcormac07LeedsCastlelyons10:00Colin Healy
Riverstown13BandonEastcliffe10:00Jason Creamer
Corinthian Boys A16LismoreCastletreasure12:00David Quinn
St. Mary's30Douglas Hall ASt. Mary's Park10:00Paul Connolly
Tramore Athletic30St. Mary's ATramore Park10:00Guy Clarke-Hurley
Carrigaline Hibernians60KinsaleBallea West14:00David O'Donoghue
Bweeng Celtic30Cappoquin RailwayBweeng12:00Roy Browne
Mogeely B03BallincolligMogeely11:00Local Ref
Corinthian Boys*
Corinthian Boys win 5-4 after pens
22Avondale UnitedCastletreasure10:00David Quinn
Blarney United21Mallow UnitedO'Shea Park12:45Eoin Keogh
Kilworth Celtic30BallinhassigKilworth12:30Local Ref
Macroom07MidletonTown Park Macroom10:00Peter O'Riordan
Mayfield United15Drinagh RangersMayfield Park12:00Edward Kenny
Lakewood Athletic70Bandon ALakewood10:00John Cotter
Ringmahon Rangers13ClonakiltyRingmahon Park12:00Guy Clarke-Hurley
Springfield Ramblers40CrosshavenStephen Ireland Astro Cobh10:00Craig Noonan
Passage30Youghal UnitedRockenham Park12:00Kieran Burns
Innishvilla03Carrigaline UnitedJake O'Donoghue Park10:00Allan Martin
U14 DIVISION 5
Park United22Blarney United ABrigown Park10:00Richard Bond
St. Mary's A50EvertonSt. Mary's Park14:00Brendan O'Regan
Corinthian Boys B16GreenwoodCastletreasure16:00Sean McDermott
U14 DIVISION 6
Pearse Celtic44Ringmahon RangersCoffey's Field10:00John Gaffney
Coachford05Lakewood Athletic BThe Glebe, Coachford12:15Andrzej Juszczak
U14 DIVISION 7
Carrigaline United D42Carrigtwohill United ABallea East14:45Keith Haines
U14 DIVISION 8
Macroom A32Leeds ATown Park Macroom12:00Peter O'Riordan
Watergrasshill United A70Kinsale BSkehanagh Park12:15Austin Stack
SFAI U15 National Cup Cork Area
Passage02RockmountRockenham Park13:30Kieran Burns
Innishvilla31Kilgoban CelticJake O'Donoghue Park12:00Allan Martin
Carrigtwohill United21CorkbegBallyadam13:00Jason O'Driscoll
Avondale United21Blarney UnitedBeaumont Park14:00Albert Vlastimir
Corinthian Boys A51SullaneCastletreasure14:00David Quinn
Buttevant02Mayfield UnitedAbbeyview10:00William Wyse
Wilton United10Mogeely FCPat Bowdren Park10:00Pat Ryan
Springfield Ramblers17Carrigaline UnitedStephen Ireland Astro Cobh11:45Craig Noonan
Mallow United51LeesideSt. Gobnait's Park14:30Roy Browne
Midleton A10Mallow TownKnockgriffin10:00Ger Dobbs
St. Mary's30Leeside BSt. Mary's Park11:30Paul Connolly
Lakewood Athletic A52BallinhassigLakewood11:15John Cotter
Crosshaven03Corinthian BoysCamden11:00David O'Donoghue
Leeds14Carrigaline HiberniansLeeds Park10:00Pat Cambridge
Youghal United34MacroomArdrath Park10:00Jason O'Driscoll
Ardfield03MidletonKnockgriffin12:00Ger Dobbs
JOMA / SPORTSGEAR DIRECT U16 DIVISION 3
Carrigaline United A30Watergrasshill UnitedBallea East13:00Keith Haines
JOMA / SPORTSGEAR DIRECT U16 DIVISION 5
Castlebridge Celtic27Macroom ACeltic Park, Castlelyons11:45Colin Healy
JOMA / SPORTSGEAR DIRECT U16 DIVISION 6
Kinsale A34Blarney United AMadden Park10:00Richard Fitzgerald
Sunday 25 September 2022
BLACKWATER MOTORS U12 PREMIER
Lakewood Athletic41Carrigaline UnitedLakewood10:00Denis Morley
Avondale United15Mallow UnitedBeaumont Park11:15Albert Vlastimir
Kinsale50LeedsKinsale Community School A/W11:45Richard Bond
Midleton11Wilton UnitedMidleton College Cricket Pitch12:30Richard Fitzgerald
Douglas Hall02Corinthian BoysMoneygourney13:15Craig Noonan
BLACKWATER MOTORS U12 DIVISION 1
Blarney United11Ringmahon RangersO'Shea Park10:00Derek Sheehan
Riverstown11RockmountGACA11:30Jake O'Mullane
Bandon03Springfield RamblersTown Park Bandon11:45Ritchie Collins
St. Mary's10FermoySt. Mary's Park12:45Pat Cambridge
Carrigtwohill United20Douglas Hall ABallyadam13:00Austin Stack
Corinthian Boys A01Mallow TownCastletreasure14:30Brendan O'Regan
U13 DIVISION 2
Macroom03CorkbegTown Park Macroom10:00Andrzej Juszczak
U13 DIVISION 3
Greenwood61Midleton ACoffey's Field11:45Tim O'Connell
U13 DIVISION 6
Castleview A22Youghal United AO'Sullivan Park10:00Ashley Todd
U13 DIVISION 7
Corkbeg A23BallinhassigWhitegate10:00Ger Dobbs
Carrigtwohill United A23Kilreen CelticBallyadam11:45Austin Stack
U13 DIVISION 8
Fermoy A40Park United ACarrig Park10:00William Wyse
Leeds A72Mallow Town ALeeds Park11:45Guy Clarke-Hurley
Corinthian Boys B31Ballincollig ACastletreasure13:15Brendan O'Regan
U13 DIVISION 9
Avondale United B00Douglas Hall CBeaumont Park10:00Albert Vlastimir
Blackstone Rovers02Watergrasshill United AFair Field12:15Ashley Todd
Greenwood A05Carrigaline United CCoffey's Field13:00Tim O'Connell
U14 PREMIER
Mallow Town34Lakewood AthleticMallow Racecourse10:00Allan Martin
Carrigaline United60St. Mary'sBallea East11:45Razvan Neidoni
Mallow United33Douglas HallSt. Gobnait's Park11:45Pat Ryan
Corinthian Boys30MidletonCastletreasure11:45David Quinn
Watergrasshill United24RockmountSkehanagh Park12:15William Wyse
U14 DIVISION 1
Kinsale13Carrigtwohill UnitedMadden Park10:00Richard Bond
Riverstown26Youghal UnitedGACA10:00Jake O'Mullane
Leeside06BandonLeeside Park10:00Keith Haines
Springfield Ramblers31Carrigaline HiberniansJohn Murphy Memorial Park12:30Don Murray
Passage42InnishvillaRockenham Park14:15Razvan Neidoni
DENNEHY'S HEALTH & FITNESS U15 DIVISION 2
Macroom16KanturkTown Park Macroom11:15Andrzej Juszczak
DENNEHY'S HEALTH & FITNESS U15 DIVISION 4
Lakewood Athletic A42Blarney United ALakewood10:00Paul Connolly
Douglas Hall A51Watergrasshill UnitedMoneygourney11:45Craig Noonan
Mallow United A26RichmondAcademy Pitch12:15Allan Martin
Leeside A20Carrigaline United ALeeside Park13:00Keith Haines
DENNEHY'S HEALTH & FITNESS U15 DIVISION 5
Corkbeg A40Carrigaline United BWhitegate11:15Ger Dobbs
Leeside B04Kinsale ALeeside Park11:30Keith Haines
DENNEHY'S HEALTH & FITNESS U15 DIVISION 6
Bweeng Celtic12Passage ABweeng Community Pitch12:30Roy Browne
DENNEHY'S HEALTH & FITNESS U15 DIVISION 7
Glounthaune United33Rathcoole RoversGlenmore Park10:00Don Murray
Lakewood Athletic B12Park United ALakewood11:30Paul Connolly
Innishvilla A42Douglas Hall BJake O'Donoghue Park11:45Michael O'Hanlon
Grenagh United26Youghal United AGrenagh Sports Complex12:15Derek Sheehan
Los Zarcos61Springfield Ramblers ATown Park Millstreet15:00Roy Browne
JOMA / SPORTSGEAR DIRECT U16 PREMIER
Leeds33PassageLeeds Park10:00Guy Clarke-Hurley
Mallow United02Mallow TownSt. Gobnait's Park10:00Pat Ryan
Douglas Hall30Lakewood AthleticMoneygourney10:00Craig Noonan
Carrigaline United42RiverstownBallea East10:00Razvan Neidoni
Corinthian Boys21MidletonCastletreasure10:00David Quinn
JOMA / SPORTSGEAR DIRECT U16 DIVISION 1
Innishvilla04Youghal UnitedJake O'Donoghue Park10:00Michael O'Hanlon
Rockmount10Corinthian Boys ARockmount Park10:00Pat Cambridge
Everton03KinsaleCoffey's Field10:00Tim O'Connell
Bandon20BallincolligTown Park Bandon10:00Ritchie Collins
Carrigtwohill United34Mayfield UnitedBallyadam10:00Austin Stack
Saturday 24 September 2022
ROY KEANE U13 PREMIER
Corinthian Boys14MidletonCastletreasure10:00Allan Martin
Douglas Hall40Mallow UnitedMoneygourney10:00Craig Noonan
St. Mary's21Lakewood AthleticSt. Mary's Park12:15Pat Cambridge
Carrigaline United12Springfield RamblersBallea East14:30Michael Deasy
U13 DIVISION 1
Riverstown41Douglas Hall AGACA10:00Edward Kenny
Rockmount15LeedsRockmount Park10:00Pat Cambridge
Kinsale11CastleviewMadden Park10:00Guy Clarke-Hurley
Mallow Town12PassageMallow Racecourse11:15William Wyse
Ringmahon Rangers12Carrigtwohill UnitedRingmahon Park12:15Jason O'Driscoll
U13 DIVISION 2
Lakewood Athletic A07FermoyLakewood10:00Eoin Keogh
Blarney United70Corinthian Boys AO'Shea Park11:45Austin Stack
Carrigaline Hibernians10BandonBallea East15:45Razvan Neidoni
U13 DIVISION 3
Watergrasshill United41InnishvillaSkehanagh Park10:00Jason O'Driscoll
Park United31Tramore AthleticBrigown Park10:00Jake O'Mullane
U13 DIVISION 4
Los Zarcos22RichmondTown Park Millstreet10:00Brendan O'Regan
Kinsale A61KanturkMadden Park11:15Guy Clarke-Hurley
Douglas Hall B01Pearse CelticMoneygourney11:15Craig Noonan
Ballincollig20Youghal UnitedThe Landing Field14:00Keith Haines
U13 DIVISION 5
Mayfield United03St. Mary's BMayfield Park10:45Pat Ryan
Riverstown A60Bandon AGACA11:15Edward Kenny
Blarney United A25Macroom AO'Shea Park13:00Austin Stack
Carrigaline United A20Bweeng CelticBallea East17:00Razvan Neidoni
U13 DIVISION 6
Passage A07Glounthaune UnitedRockenham Park12:00Richard Bond
Wilton United A21Carrigaline United BPat Bowdren Park12:15Denis Morley
Rathcormac20EvertonCastlelyons12:15Jake O'Mullane
U13 DIVISION 7
Springfield Ramblers A11Springfield Ramblers BStephen Ireland Astro Cobh10:00David Quinn
Avondale United A20Mallow United ABeaumont Park15:30Albert Vlastimir
U13 DIVISION 9
Lakewood Athletic C71Macroom BLakewood10:00Denis Morley
Midleton B52Riverstown BMidleton College Cricket Pitch10:00Ger Dobbs
Riverstown C09CoachfordGACA12:30Aaron Walsh
GARY COMERFORD U15 PREMIER
Corinthian Boys13MidletonCastletreasure11:15Allan Martin
Lakewood Athletic20RockmountLakewood11:15Eoin Keogh
Douglas Hall70St. Mary'sMoneygourney12:30Craig Noonan
Mallow United33Carrigaline UnitedSt. Gobnait's Park13:30William Wyse
Leeside10KinsaleLeeside Park14:00David Quinn
DENNEHY'S HEALTH & FITNESS U15 DIVISION 1
Springfield Ramblers61Wilton UnitedStephen Ireland Astro Cobh11:15David Quinn
Mayfield United30Mallow TownMayfield Park12:00Pat Ryan
Midleton A40Blarney UnitedKnockgriffin12:00Ger Dobbs
Carrigtwohill United60Corinthian Boys ABallyadam12:30Ethan O'Connor
Avondale United40FermoyBeaumont Park14:00Albert Vlastimir
DENNEHY'S HEALTH & FITNESS U15 DIVISION 2
Mogeely FC23CorkbegRailway Park, Mogeely10:00David O'Donoghue
Carrigaline Hibernians20LeedsBallea East13:00Michael Deasy
Passage50RiverstownMaulbaun13:30Richard Bond
DENNEHY'S HEALTH & FITNESS U15 DIVISION 3
Churchvilla14Midleton BBallyduff10:00Ethan O'Connor
Bandon10Park UnitedTown Park Bandon10:00Andrzej Juszczak
Youghal United44InnishvillaArdrath Park12:30David O'Donoghue
Ballincollig21CrosshavenThe Landing Field15:15Keith Haines
DENNEHY'S HEALTH & FITNESS U15 DIVISION 5
Ballinhassig01Corinthian Boys CGortnaglough10:00John Cotter
Corinthian Boys B31Pearse CelticCastletreasure12:45Allan Martin
DENNEHY'S HEALTH & FITNESS U15 DIVISION 6
Coachford23Carrigtwohill United AThe Glebe, Coachford10:00Richard Fitzgerald
Everton06Ballincollig ACoffey's Field10:00Noel O'Leary
Bandon A07Avondale United ATown Park Bandon11:30Andrzej Juszczak
Kilreen Celtic11Macroom ABallyphehane Park12:30Noel O'Leary
DENNEHY'S HEALTH & FITNESS U15 DIVISION 7
Riverstown B05Fermoy AGACA13:45Aaron Walsh
Carrigaline United C42Blarney United BBallea West14:00Razvan Neidoni
Sunday 18 September 2022
BLACKWATER MOTORS U12 PREMIER
Mallow United10KinsaleSt. Gobnait's Park10:00Denis Morley
Lakewood Athletic14MidletonLakewood10:00Robert Whelan
Corinthian Boys20Avondale UnitedCastletreasure13:30Kieran Burns
BLACKWATER MOTORS U12 DIVISION 1
Fermoy42BandonCarrig Park11:30Simon Drislane
Rockmount01Blarney UnitedRockmount Park11:30Allan Martin
Mallow Town31St. Mary'sSt. Joseph's Road12:30Pat Cambridge
Ringmahon Rangers10Corinthian Boys ARingmahon Park12:30Albert Vlastimir
Douglas Hall A24Springfield RamblersMoneygourney13:15Jason O'Driscoll
Carrigtwohill United01RiverstownBallyadam13:15Richard Bond
BLACKWATER MOTORS U12 DIVISION 2
Youghal United11Lakewood Athletic AArdrath Park13:15Don Murray
Watergrasshill United30PassageSkehanagh Park13:15David Quinn
BLACKWATER MOTORS U12 DIVISION 3
Midleton A31LeesideMidleton College Cricket Pitch13:00Richard Fitzgerald
Crosshaven17Kinsale ACamden13:15David O'Donoghue
BLACKWATER MOTORS U12 DIVISION 4
Kanturk60Mayfield UnitedGurteenard11:30William Wyse
Grenagh United11Wilton United AGrenagh Sports Complex11:30Noel O'Leary
BLACKWATER MOTORS U12 DIVISION 5
Strand United11Corinthian Boys BBallyanley11:30Bertie Stark
Blarney United A15Bandon AO'Shea Park13:15Derek Sheehan
BLACKWATER MOTORS U12 DIVISION 6
Rockmount A11Leeds ARockmount Park13:00Allan Martin
Ringmahon Rangers A22Springfield Ramblers ARingmahon Park14:00Albert Vlastimir
BLACKWATER MOTORS U12 DIVISION 7
Lakewood Athletic B42Castleview ALakewood11:15Robert Whelan
Douglas Hall C05Carrigaline United BSt. Mary's Secondary School11:30Mark Browne
Corinthian Boys C03Midleton BCastletreasure14:45Brendan O'Regan
BLACKWATER MOTORS U12 DIVISION 8
Riverstown B70Mallow Town BGACA14:30Craig Noonan
Bweeng Celtic60Watergrasshill United ABweeng Community Pitch14:45Denis Morley
BLACKWATER MOTORS U12 DIVISION 9
Rathcormac70Strand United ACastlelyons11:30Ger Dobbs
BLACKWATER MOTORS U12 DIVISION 10
Springfield Ramblers B30Carrigaline United CJohn Murphy Memorial Park13:00Keith Haines
Riverstown C07Kinsale BGACA13:15Craig Noonan
BLACKWATER MOTORS U12 DIVISION 11
Rathcormac A07CoachfordCastlelyons12:45Ger Dobbs
Corinthian Boys D13Rathcoole RoversCastletreasure16:00Brendan O'Regan
U14 PREMIER
Rockmount42Lakewood AthleticRockmount Park10:00Allan Martin
Midleton10Mallow TownMidleton College Cricket Pitch10:00Richard Fitzgerald
Watergrasshill United52Mallow UnitedSkehanagh Park11:45David Quinn
St. Mary's12Corinthian BoysSt. Mary's Park11:45Paul Connolly
Douglas Hall34Carrigaline UnitedMoneygourney11:45Jason O'Driscoll
U14 DIVISION 1
Springfield Ramblers21LeesideJohn Murphy Memorial Park10:00Diarmuid Mulcahy
Bandon24PassageTown Park Bandon10:00Ritchie Collins
Carrigaline Hibernians04Carrigtwohill UnitedBallea East11:45Pat Cronin
Youghal United40KinsaleArdrath Park11:45Don Murray
U14 DIVISION 2
Fermoy43MacroomCarrig Park10:00Simon Drislane
Crosshaven53CorkbegCamden11:45David O'Donoghue
Blarney United13Midleton AO'Shea Park11:45Derek Sheehan
U14 DIVISION 3
Kanturk55Corinthian Boys AGurteenard10:00William Wyse
Grenagh United06LeedsGrenagh Sports Complex10:00Noel O'Leary
Castleview32Tramore AthleticO'Sullivan Park12:45Pat Ryan
U14 DIVISION 4
Mallow United A16Lakewood Athletic AAcademy Pitch12:00Denis Morley
U14 DIVISION 5
Strand United71Blarney United ABallyanley10:00Bertie Stark
U14 DIVISION 6
Rathcormac74Passage ACastlelyons10:00Ger Dobbs
Springfield Ramblers A52Pearse CelticJohn Murphy Memorial Park11:30Hector Otero
Riverstown B15Lakewood Athletic BGACA11:45Craig Noonan
U14 DIVISION 7
Midleton B45Carrigaline United DMidleton College Cricket Pitch11:30Richard Fitzgerald
Carrigtwohill United A41Innishvilla ABallyadam11:45Richard Bond
U14 DIVISION 8
Douglas Hall B32Blarney United BSt. Mary's Secondary School10:00Mark Browne
Kinsale B47Springfield Ramblers BMadden Park11:45Razvan Neidoni
JOMA / SPORTSGEAR DIRECT U16 PREMIER
Riverstown26Corinthian BoysGACA10:00Craig Noonan
Midleton32Douglas HallKnockgriffin10:00Guy Clarke-Hurley
Mallow Town60Carrigaline UnitedMallow Racecourse10:00Pat Cambridge
Leeds22Mallow UnitedLeeds Park10:00Conchur O'Conghaile
JOMA / SPORTSGEAR DIRECT U16 DIVISION 1
Youghal United21BandonArdrath Park10:00Don Murray
Mayfield United31BallincolligMayfield Park10:00Pat Ryan
Kinsale11RockmountMadden Park10:00Razvan Neidoni
Corinthian Boys A10InnishvillaCastletreasure10:00Kieran Burns
Carrigtwohill United31EvertonBallyadam10:00Richard Bond
JOMA / SPORTSGEAR DIRECT U16 DIVISION 2
St. Mary's10FermoySt. Mary's Park10:00Paul Connolly
Park United13Douglas Hall ABrigown Park10:00Jake O'Mullane
Blarney United52Midleton AO'Shea Park10:00Derek Sheehan
JOMA / SPORTSGEAR DIRECT U16 DIVISION 3
Watergrasshill United12Carrigtwohill United ASkehanagh Park10:00David Quinn
Crosshaven72Wilton UnitedCamden10:00David O'Donoghue
JOMA / SPORTSGEAR DIRECT U16 DIVISION 4
Midleton B30BallinhassigKnockgriffin11:45Guy Clarke-Hurley
Corinthian Boys B21Riverstown BCastletreasure11:45Kieran Burns
JOMA / SPORTSGEAR DIRECT U16 DIVISION 6
Douglas Hall B33Corinthian Boys CMoneygourney10:00Jason O'Driscoll
Total : 239