CSL Eddie Healy U11 Local Cup Draw   16/05/2019

Below is the draw for the U11 Cup.


These will be single 7 a side games (not twin games) with a maximum panel of 10 players per game.


Referees will be appointed to these games and the games will appear on the main fixture list. 


These games cannot be changed when fixed.


The games will be played under the PDP 7 a side format.


The U11 Cup Final will be played in Turners Cross along with the U12 to U16 age groups finals as usual.




Eddie Healy U11 Local Cup Draw


Round 1


Match 1 : Richmond 0-7 Temple United

Match 2 : Leeds 1-7 Leeside

Match 3 : Riverstown 7-2 Crosshaven

Match 4 : Corinthian Boys  6-2 Macroom

Match 5 : Ringmahon Rangers 7-0 Tramore Athletic

Match 6 : Avondale United A 1-7 St. Mary's

Match 7 : Carrigtwohill United 7-0 Springfield Ramblers A

Match 8 : Mallow United 3-1 Corinthian Boys A

Match 9 : Lakewood Athletic A 7-3 Ballincollig

Match 10 : Midleton A 5-1 Passage

Match 11 : Douglas Hall 5-0 Youghal United

Match 12 : Strand United 2-7 Kinsale

Match 13 : Leeside A 5-2 Wilton United

Match 14 : Buttevant 0-3 Watergrasshill United

Match 15 : Douglas Hall A 6-3 Kanturk

Match 16 : Churchvilla 0-7 Riverstown A

Match 17 : Corkbeg 3-1 Everton

Match 18 : Carrigaline Hibernians 7-0 Ballinhassig

Match 19 : Mallow Town 4-2 Rockmount

Match 20 : Corkbeg A 2-7 Innishvilla

Match 21 : Blarney United A 5-4 Glounthaune United

Match 22 : Pearse Celtic 6-0 Douglas Hall B

Match 23 : Carrigaline United 6-0 Macroom A

Match 24 : Blarney United 0-5 Mayfield United

Match 25 : Mallow United A 3-0 Cobh Ramblers

Match 26 : Park United 0-7 Castleview

Match 27 : Kinsale A 1-7 Kilreen Celtic

Match 28 : Coachford 2-7 Springfield Ramblers

Match 29 : Avondale United 6-2 Corinthian Boys B

Match 30 : Carrigaline United A 0-3 Bweeng Celtic

Match 31 : Midleton 6-0 Midleton B

Match 32 : Lakewood Athletic 4-0 Bandon


Round 2 (Last 32)


Match 33 : Douglas Hall 2-3 Innishvilla

Match 34 : Midleton A 0-3 Mayfield United

Match 35 : Ringmahon Rangers 3-1 Mallow United

Match 36 : Kilreen Celtic 1-7 Carrigaline United

Match 37 : Corkbeg 7-1 Watergrasshill United

Match 38 : Temple United 0-7 Leeside

Match 39 : Pearse Celtic 4-2 Riverstown A

Match 40 : Springfield Ramblers 1-4 St. Mary's

Match 41 : Mallow Town 3-0 Mallow United A

Match 42 : Riverstown 0-2 Douglas Hall A

Match 43 : Castleview 6-2 Corinthian Boys

Match 44 : Carrigaline Hibernians 7-4 Avondale United

Match 45 : Leeside A 1-5 Kinsale

Match 46 : Lakewood Athletic 5-1 Blarney United A

Match 47 : Bweeng Celtic 0-7 Midleton

Match 48 : Lakewood Athletic A 3-7 Carrigtwohill United


Round 3 (Last 16)


Match 49 : Midleton 3-4 Leeside

Match 50 : Carrigaline Hibernians 1-7 Carrigaline United

Match 51 : Kinsale 7-1 Pearse Celtic

Match 52 : Corkbeg vs Douglas Hall A

Match 53 : Innishvilla 2-4 St. Mary's

Match 54 : Castleview 5-2 Ringmahon Rangers

Match 55 : Mayfield United vs Mallow Town

Match 56 : Lakewood Athletic vs Carrigtwohill United


Round 4 (Last 8


Match 57 : Kinsale 5-0 St. Mary's

Match 58 : Douglas Hall A 0-1 Lakewood Athletic 

Match 59 : Castleview 3-0 Mallow Town

Match 60 : Leeside 2-0 Carrigaline United


Round 5 (Semi Finals)


Match 61 : Leeside vs Lakewood Athletic

Match 62 : Kinsale vs Castleview 


Final

Match 63 : Kinsale or Castleview vs Leeside or Lakewood Athletic






League Management Software: SportLoMo
Website designed by Sports Manager