U13 LOCAL CUP 2018/19 - UPDATE 2019-05-16 22:02:00

U13 Local Cup






Rd 1 - 32 games, 1 bye….Rd 2 - 10 games, 13 byes





ROUND 1






1Riverstown A6-7Leeds A
2Carrigaline United A7-1Carrigaline United B
3Everton4-1Corinthian Boys B
4Kinsale A4-3Glounthaune United
5Churchvilla1-5Macroom
6Springfield Ramblers6-0
Ballinhassig
7Avondale United0-6Mallow United
8Park United A8-7Corinthian Boys D
9Castleview A6-0Carrigaline United C
10Watergrasshill United3-6Greenwood
11Crosshaven5-3Rockmount
12Bandon1-3Youghal United
13Lakewood Athletic B0-7Leeds  
14Kanturk4-0Bweeng Celtic
15Fermoy A3-1Strand United A
16Coachford2-7Corinthian Boys A
17Bandon A0-7Kinsale
18Lakewood Athletic A7-0Avondale United A
19Carrigtwohill United4-1Springfield Ramblers B
20Park United  1-2St. Mary's
21Wilton United A4-1Douglas Hall B
22Innishvilla3-0Passage
23Midleton A5-1Ringmahon Rangers A
24Mallow United A0-4Fermoy
25Grenagh United1-7Springfield Ramblers A
26Douglas Hall A4-5Richmond
27Riverstown 3-2Buttevant
28Castleview  6-0Mallow United B
29Corkbeg0-2Macroom A
30Buttevant A0-7Strand United   
31Corinthian Boys C1-3Leeside A
32Tramore Athletic0-5Carrigaline Hibernians
ByeEverton A





ROUND 2






ALeeds A1-7Carrigaline United A
BEverton4-3Kinsale A
CMacroom1-7Springfield Ramblers
DMallow United3-0Park United A
ECastleview A3-4Greenwood
FCrosshaven2-1Youghal United
GLeeds  3-0Kanturk
HFermoy A0-5Corinthian Boys A
IKinsale7-2Lakewood Athletic A
JCarrigtwohill United6-0Everton A




Byes - Winners of Match


20St. Mary's

21Wilton United A

22Innishvilla

23Midleton A

24Fermoy

25Springfield Ramblers A

26Richmond

27Riverstown

28Castleview

29Macroom A

30Strand United

31Leeside A

32Carrigaline Hibernians





Winners of Matches A to J plus Byes go into Last 32 Draw with 9 Premier Teams



Last 32
--------
Match 1 : Blarney United 0-1 Leeside
Match 2 : Innishvilla 6-0 Leeside A
Match 3 : Strand United 2-1 Corinthian Boys A
Match 4 : Carrigtwohill United 4-3 Richmond
Match 5 : Carrigaline United 3-0 Macroom A
Match 6 : Douglas Hall 3-0 Leeds
Match 7 : Corinthian Boys 3-0 Midleton A
Match 8 : Midleton 1-3 Ringmahon Rangers
Match 9 : Crosshaven 7-1 Kinsale
Match 10 : Mallow United 7-0 Everton
Match 11 : Springfield Ramblers A 0-3 Mayfield United
Match 12 : Wilton United A 1-5 St. Mary's
Match 13 : Castleview 2-3 Springfield Ramblers
Match 14 : Riverstown 7-3 Carrigaline United A
Match 15 : Carrigaline Hibernians 3-0 Fermoy
Match 16 : Lakewood Athletic 7-0 Greenwood

Last 16
--------
Match 17 : Carrigtwohill United 0-6Mallow United
Match 18 : Strand United 6-2 Carrigaline Hibernians
Match 19 : Mayfield United 5-1 St. Mary's
Match 20 : Douglas Hall 3-0 Carrigaline United
Match 21 : Innishvilla 3-4 Lakewood Athletic
Match 22 : Leeside 5-1 Riverstown
Match 23 : Springfield Ramblers 0-4 Corinthian Boys
Match 24 : Ringmahon Rangers 3-2 Crosshaven

Last 8
--------
Match 25 : Strand United 0-4 Douglas Hall
Match 26 : Lakewood Athletic 1-3 Mallow United
Match 27 : Ringmahon Rangers 1-0Mayfield United
Match 28 : Corinthian Boys 5-1Leeside

Semi Finals
--------
Match 29 : Ringmahon Rangers or vs Mallow United
Match 30 : Corinthian Boys vs Douglas Hall

Final
------
Match 31 : Corinthian Boys or Douglas Hall vs Ringmahon Rangers or Mallow United





League Management Software: SportLoMo
Website designed by Sports Manager